Arsenal na čele tabuľky, Ronaldo zaznamenal ďalší míľnik

Duel Arsenalu s Liverpoolom bol ozdobou 10. kola najvyššej anglickej súťaže.
Duel Arsenalu s Liverpoolom bol ozdobou 10. kola najvyššej anglickej súťaže.Profimedia
10. kolo najvyššej anglickej súťaže prinieslo vysoké víťazstvá Chelsea, Manchesteru City a Newcastlu United. Pokračuje aj trápenie Leicesteru City. Tottenham zvládol duel na pôde Brightonu. Londýnsky Arsenal pokračuje v rozprávkovom vstupe do sezóny, tentokrát porazil Liverpool. V dobrom bude na nedeľný zápas s Evertonom spomínať Cristiano Ronaldo.

Premier League - 10. kolo

Bournemouth - Leicester 2:1 (0:1)

Góly: 68. Billing, 71. Christie - 10. Daka

Chelsea - Wolverhampton 3:0 (1:0)

Góly: 45.+3 Havertz, 54. Pulišič, 90. Broja

Skóre zápasu otvoril v nadstavenom čase prvého polčasu Kai Havertz, keď brankára Joseho Saa prekonal hlavičkou. Triumf domácich poistili v druhom dejstve Christian Pulisic a Armando Broja. Domáci zaznamenali v Premier League tretí triumf za sebou.

Manchester City - Southampton 4:0 (2:0)

Góly: 20. Cancelo, 32. Foden, 49. Mahrez, 65. Haaland

Obhajcovia titulu sa dostali do vedenia v 20. minúte po zakončení Joaa Cancela. Domáci zvýšili náskok ešte v prvom polčase, Kevin De Bruyne prihral na hranicu šestnástky Philovi Fodenovi, ktorý oblúčikom prehodil brankára Gavina Bazunuiho. "Citizens" dokázali dvakrát rozvlniť súperovu sieť aj v druhom polčase. Najprv sa presadil Riyad Mahrez a v 65. minúte zaznamenal gól aj Haaland, pre ktorého to bol už 20. presný zásah v tejto sezóne vo všetkých súťažiach.

Newcastle - Brentford 5:1 (2:0)

Góly: 21. a 56. Guimaraes, 28. Murphy, 82. Almirón, 90. vl. Pinnock - 54. Toney z pen.)

Góly: 1. Martinelli, 45.+ 5 a 76. Saka - 34. Nuňéz, 53. Firmino

Londýnčania v úvode sezóny zvádzajú stíhaciu jazdu s Manchesterom City a ich vynikajúcu formu si odniesol Liverpool, ktorý stále nevie nabrať dych. Arsenal sa po víťazstve 3:2 opäť vrátil na 1. miesto v tabuľke a velebí predovšetkým dvojgólového hrdinu Saku. Mužstvo trénera Kloppa je na 10. priečke.

Everton - Manchester United 1:2 (1:2)

Góly: 5. Iwobi - 15. Antony, 44. Ronaldo

Manchester United si napravil chuť po vysokej prehre s mestským rivalom City a zdolal Everton. O druhý presný zásah hostí sa postaral Cristiano Ronaldo, pre ktorého to bol prvý ligový gól v sezóne a jubilejný 700. v klubovej kariére. Tridsaťsedemročný Portugalčan prišiel na ihrisko v 29. minúte, keď nahradil Anthonyho Martiala a už po štvrťhodine rozvlnil sieť.