Arsenal si upevnil vedenie, Tottenham s prvou ligovou prehrou

Radosť hráčov Arsenalu po góle Parteyho.
Radosť hráčov Arsenalu po góle Parteyho.Profimedia
Futbalisti Arsenalu zvíťazili v stretnutí 9. kola anglickej Premier League nad Tottenhamom 3:1. Vďaka triumfu v najstaršom londýnskom derby si upevnili vedenie v tabuľke.

Skóre severolondýnskeho derby otvoril v 20. minúte Thomas ParteyHuga Llorisa prekonal strelou do pravého horného rohu. Po polhodine hry vyrovnal z pokutového kopu Harry Kane.

Hneď po prestávke poslal domácich opäť do vedenia Gabriel Jesus. Po červenej karte pre obrancu hostí Emersona Royala poistil víťazstvo Arsenalu Granit Xhaka.

Tréner hostí Antonio Conte pristúpil následne k štyrom striedaniam. Na prvej prehre Tottenhamu v sezóne to nič nezmenilo. "Gunners" nebodovali v tejto sezóne naplno len raz – na začiatku septembra prehrali na pôde Manchestru United 1:3.

Arsenal Londýn - Tottenham Hotspur 3:1 (1:1)

Góly: 20. Partey, 49. Jesus, 67. Xhaka - 31. Kane (z 11 m)