Balaj prispel gólom k triumfu Zlína nad Teplicami

Česká najvyššia súťaž pokračuje 18. kolom.
Česká najvyššia súťaž pokračuje 18. kolom.Profimedia
Slovenský futbalista Filip Balaj (25) prispel gólom k triumfu Zlína nad Teplicami 2:1 v sobotnom zápase 18. kola najvyššej českej súťaže. Hráči Baníka Ostrava prehrali doma s Jabloncom 1:2. Slovácko uspelo na ihrisku Liberca 1:0. Z víťazstva sa teší aj pražská Slavia.

FC Trinity Zlín - FK Teplice 2:1 (2:0)

Góly: 5. Balaj, 17. Fillo (z 11 m) – 60. Vachoušek

Domáci rozhodli o svojom treťom víťazstve v ligovej sezóne dvomi gólmi v úvodnej dvadsaťminútovke, keď sa presadili Filip Balaj a Martin Fillo z penalty, za hostí znížil po hodine hry striedajúci Tadeáš Vachoušek. Zlín po dvoch jarných remízach zvíťazil, zatiaľ čo Severočesi prehrali tretíkrát v druhej časti sezóny. "Ševci" zostali na predposlednom pätnástom mieste neúplnej tabuľky, trináste Teplice majú o dva body viac.

FC Baník Ostrava - FK Jablonec 1:2 (0:1)

Góly: 90.+3 Plavšič – 29. Hübschman, 83. Sejk

/J. Považanec odohral celý zápas, J. Surovčík (obaja Jablonec) bol len na lavičke náhradníkov/

FC Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

Gól: 90.+3 Mihálik

/Ľ. Tupta hral od 27. minúty, K. Meszáros (obaja Liberec) nastúpil v 80. minúty/

SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)

Góly: 58. Ewerton, 85. van Buren