Boston s 50. triumfom v sezóne, Jokič i Dončič zaznamenali triple-double

Vľavo hviezda noci Nikola Jokič, vpravo hráč Toronta RJ Barrett.
Vľavo hviezda noci Nikola Jokič, vpravo hráč Toronta RJ Barrett.TASR
Basketbalisti Denveru vyhrali v noci na utorok v zámorskej NBA nad Torontom 125:119. Hviezdny Nikola Jokič (29) sa na tom podieľal triple-double, ktoré bolo preňho 21. v prebiehajúcej sezóne.

Denver - Toronto 125:119

Nuggets prehrávali v druhej štvrtine o 22 bodov, ale po prestávke duel otočili vo svoj prospech. Jokič mal 35 bodov, 17 doskokov a 12 asistencií. Obhajca titulu triumfoval v treťom zápase za sebou a v deviatom z uplynulých desiatich stretnutí. Denveru patrí druhé miesto v Západnej konferencii.

Portland - Boston 99:121

Boston dosiahol ako prvý tím v sezóne 50. triumf. Najlepší tím Východnej konferencie uspel na palubovke Portlandu. Jaylen Brown dosiahol 27 bodov, Jayson Tatum mal na konte o bod menej.

Chicago - Dallas 92:127

Luka Dončič si pripísal 17. triple-double v sezóne a pomohol Dallasu k tretiemu víťazstvu v rade. Slovinec zaknihoval 27 bodov, 14 asistencií a 12 doskokov, Mavericks aj jeho zásluhou zdolali Chicago o priepastných 35 bodov.

Detroit - Charlotte 114:97

Cleveland - Phoenix 111:117

San Antonio - Golden State 102:112