Knicks sú v NBA s novou posilou stopercentní, Detroit stratil 20-bodový náskok

Anunoby priniesol do Knicks víťaznú mentalitu.
Anunoby priniesol do Knicks víťaznú mentalitu.Profimedia
New York Knicks po príchode novej posily OG Anunobyho (26) vyhrali všetkých päť zápasov v NBA. Piate víťazstvo pridali v noci na stredu, keď zdolali Portland 112:84, Anunoby k tomu prispel 23 bodmi a štyrmi doskokmi. Zažiaril aj litovský pivot Domantas Sabonis (27), ktorý s triple-double pomohol Sacramentu k víťazstvu 131:110 nad trápiacim sa Detroitom.

New York - Portland 112:84

Anunoby zaznamenal 16 bodov v prvej štvrtine, v ktorej si Knicks vybudovali 19-bodový náskok, ten sa v tretej štvrtine postupne zvýšili na 39 bodov. Anunoby premenil deväť z 12 striel vrátane štyroch zo šiestich trojok, čo bol jeho najlepší strelecký zápis od príchodu na Manhattan.

"Je pre nás veľkou posilou. Nielen svojou obranou, ale aj pohybom bez lopty, posúvaním lopty, streľbou. Navyše sa môže už len zlepšovať," pochválil svojho zverenca tréner Knicks Tim Thibodeau. Julius Randle pridal ďalších 20 bodov a osem asistencií.

Jerami Grant viedol Blazers s 21 bodmi, ale nikto iný nezaznamenal viac ako 12 bodov. New York sa s bilanciou 22-15 posunul už na štvrté miesto Východnej konferencie, Portland je s 10 výhrami predposledný na Západe.

Detroit - Sacramento 110:131

Zápas plný zvratov sa hral v Detroite, kde domáci posledný tím súťaže ovládol prvú štvrtinu 47:29 a zdalo sa, že po štyroch prehrách je na najlepšej ceste k víťazstvu. Pistons viedli už o 20 bodov, ale Kings vyhrali druhú časť 39:18 a poslednú 33:15, aby sa napokon tešili z jasného víťazstva 131:110.

"S výnimkou prvej štvrtiny bola naša obrana skvelá. V prvej štvrtine sme súperovi dovolili 47 bodov, ale v celom druhom polčase 45. Navyše sme mali 39 asistencií pri 54 košoch, to je skvelé číslo," tešil sa tréner Sacramenta Mike Brown. Sabonis pomohol k triumfu 37 bodmi, 13 finálnymi prihrávkami a 10 doskokmi.

K nemu sa pridali Keegan Murray s 32 bodmi a De'Aaron Fox s 26 bodmi. Pistons, ktorí vyhrali len tri z 37 zápasov, nastúpili okrem iných aj bez zraneného Cadea Cunninghama. Bojan Bogdanovič ich viedol v bodovaní s 26 bodmi, Jaden Ivey zaznamenal 22 bodov.

Orlando - Minnesota 92:113

Líder Západu z Minnesoty uspel bez väčších problémov, keď zdolal Orlando 113:92. Wolves viedli až o 34 bodov a už prvý polčas ovládli o 30. Víťazov ťahal Karl-Anthony Towns s 28 bodmi, Rudy Gobert mal 21 bodov a 12 doskokov. Hviezdny Anthony Edwards sa tentoraz udržal len na šiestich bodoch.

Hostia vstúpili do stretnutia šnúrou 11:0 a úvodnú časť vyhrali 33:16."Najlepší začiatok sezóny," tešil sa Gobert. Magic naopak nestačilo 21 bodov a osem doskokov Moritza Wagnera ani 20 bodov Jalena Suggsa.