Tretí najproduktívnejší štart duelu NBA i Brunsonov osobný rekord v Clevelande

Brunson si na koniec marca 2023 bude rozhodne pamätať.
Brunson si na koniec marca 2023 bude rozhodne pamätať. Profimedia
Basketbalista Jalen Brunson (26) si zlepšil svoje osobné maximum v NBA na 48 bodov a pomohol New Yorku k piatkovému víťazstvu 130:116 v Clevelande. Newyorčania sú teraz na piatom mieste Východnej konferencie a majú takmer istú účasť v play-off.

Cleveland Cavaliers - New York Knicks 116:130

Knicks hrajú bez svojej hviezdy Juliusa Randlea, napriek tomu naďalej vyhrávajú. Proti Clevelandu to bol Brunson, ktorý vyhral strelecký súboj s Donovanom Mitchellom. Ten síce v drese Clevelandu zaznamenal 42 bodov, ale Brunson ich mal o šesť viac. V životnom zápase trafil 18 z 32 striel a pridal deväť asistencií.

"U Jalena ma to neprekvapuje. Je mentálne silný, hrá ako stroj. Jednoducho pokračuje bez ohľadu na všetko a nič ho nerozhádže," povedal o Brunsonovi tréner Knicks Tom Thibodeau. "Spoluhráči mi verili, pokračoval som v streľbe a lopta stále padala do koša. Dnes mi to vyšlo," poznamenal Brunson.

Tímy dali v prvej štvrtine spolu 89 bodov, čo je tretí najvyšší počet v histórii. Len Utah s Denverom v roku 1982 a Miami s Washingtonom v roku 2021 dokázali v úvodných 12 minútach streliť o dva body viac. Cleveland zároveň vytvoril klubový rekord, keď v prvej štvrtine zaznamenal 47 bodov.

Minnesota Timberwolves - Los Angeles Lakers 111:123

V dôležitom stretnutí o play-off prehrala Minnesota doma s Los Angeles Lakers. Anthony Davis k tomu prispel 38 bodmi a 17 doskokmi. Lakers sa dostávajú do formy, pripísali si piate víťazstvo v posledných šiestich zápasoch. Davis zaknihoval 17 zo svojich 38 bodov v poslednej štvrtine. LeBron James ukončil duel s 18 bodmi a 10 doskokmi.

"Ak chcete vyhrať, musíte mať jednu oporu, ktorou je pre nás momentálne Anthony Davis. Keď hrá agresívne ako teraz, stačí mu prihrávať loptu. On vyvíja na súpera tlak, čo otvára ich obranu a nám prináša výsledky," uviedol tréner Lakers Darvin Ham.

Golden State Warriors - San Antonio Spurs 130:115

Obhajca titulu Golden State opäť úradoval skrz svoju hlavnú zbraň, keď si 21 trojkami pomohol k víťazstvu nad San Antoniom. Stephen Curry a Klay Thompson, autori 33 a 31 bodov, dali po sedem trojok, Jordan Poole pridal šesť trojok. Warriors si na Západe držia šiestu priečku.

Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers 108:94

Memphis otočil zápas s Los Angeles Clippers, v ktorom prehrával už o 20 bodov. Po dobrom začiatku viedli Clippers 34:14, ale potom Luke Kennard trafil v druhej štvrtine štyri trojky proti svojmu bývalému tímu, z ktorého bol vo februári vymenený. Grizzlies skóre otočili ešte do polčasu.

Charlotte Hornets - Chicago Bulls 91:121

Indiana Pacers - Oklahoma City Thunder 121:117

Philadelphia 76ers - Toronto Raptors 117:110

Washington Wizards - Orlando Magic 109:116

Boston Celtics - Utah Jazz 122:114

Brooklyn Nets - Atlanta Hawks 124:107

Houston Rockets - Detroit Pistons 121:115

Portland Trail Blazers - Sacramento Kings 114:138