Wade ukončil sériu Bostonu, Denver prehral po predĺžení

Dean Wade bol hrdinom Clevelandu.
Dean Wade bol hrdinom Clevelandu.TASR
Basketbalisti Clevelandu vyhrali nad Bostonom Celtics 105:104. V záverečnej štvrtine ich k tomu potiahol Dean Wade (27), ktorý premenil päť trojok a celkovo mal na konte 20 bodov. Jeho tím ukončil víťaznú sériu hostí na čísle jedenásť.

Cleveland - Boston 105:104

Domácim chýbal ťahúň Donovan Mitchell, ktorý mal problémy s kolenom, a v tretej štvrtine prehrávali o 22 bodov. V tejto časti zápasu sa zranil aj Evan Mobley. Wade získal 23 bodov, čo je jeho kariérne maximum a na záverečných 105:104 upravil 19 sekúnd pred koncom. Za hostí mal najviac bodov Jayson Tatum.

Denver - Phoenix 107:117 pp

Aj v Denveri prehrávali domáci v tretej štvrtine o 22 bodov, vybojovali predĺženie, ktoré nakoniec prehrali s Phoenixom Suns. Ťahúni víťazného tímu boli Kevin Durant s 35 bodmi a 28-bodový Grayson Allen, ktorý premenil osem trojok. Najproduktívnejší hráč domácich bol Jamal Murray s 28 bodmi, hviezdny Nikola Jokič ich mal 25 aj so 16 doskokmi.

Miami - Detroit 118:110

Miami zvíťazilo nad Detroitom s 26 bodmi Jimmyho Butler a Bamom Adebayom i Duncanom Robinsonom, ktorí mali obaja po osemnásť. Za hostí bol najproduktívnejší Cade Cunningham. Ich tím má momentálne najhorší pomer zápasov 9:52 spolu s Washingtonom.

Charlotte - Orlando 89:101

Brooklyn - Philadelphia 112:107

New York - Atlanta 100:116

Toronto - New Orleans 98:139

Houston - San Antonio 114:101

Dallas - Indiana 120:137