Belgicko vkročilo do turnaja víťazne, Kanadu zdolalo najtesnejším rozdielom

Belgičania prežili aj pokutový kop súpera.
Belgičania prežili aj pokutový kop súpera.Flashscore
"Červení diabli" z Belgicka sa v dueli s Kanadou museli zaobísť bez zraneného kanoniera Lukakua, aj napriek tomu ale potvrdili papierové predpoklady a zvíťazili 1:0

Belgicko - Kanada 1:0

Gól: 44. Batshuayi

Zostavy:

Belgicko: Thibaut Courtois - Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Leander Dendoncker, Timothy Castagne, Axel Witsel, Youri Tielemans, Yannick Carrasco, Kevin De Bruyne  Eden Hazard, Michy Batshuayi

Kanada: Milan Borjan - Richie Laryea, Kamal Miller, Steven Vitoria, Alistair Johnston, Alphonso Davies, Stephen Eustaquio, Atiba Hutchinson, Tajon Buchanan, Junior Hoilett, Jonathan David

Kanaďania sa súpera zvučného mena nezľakli a v prvom dejstve mali viacero dobrých príležitostí. V 11. minúte nepremenil pokutový kop Alphonso Davies, keď vystrelil rovno do ľavého dolného kúta bránky, ale Thibaut Courtois bol pripravený a lopta skončila v jeho rukaviciach.

Priemerná pozícia hráčov Belgicka.
Priemerná pozícia hráčov Belgicka.StatsPerform/Profimedia

V 16. minúte pohrozil Junior Hoilett - našiel si svoju cestu do šestnástky a vystrelil. Jeho pokus ale skončil iba vedľa ľavej žrde. Na konci polčasu sa tešil favorit. Toby Alderweireld odviedol vynikajúcu prácu, ktorá zohrala kľúčovú rolu pri vytvorení šance. Loptu výborne naservíroval a Michy Batshuayi vďaka tomu skóroval do pravej časti siete.

Kanada vystrkovala rožky aj v druhom dejstve, Belgičania ale chceli náskok zvýšiť a na ihrisku bolo vidieť hlavne Kevina De Bruyneho, ktorý hýril aktivitu. Diváci sa však druhého gólu nedočkali.