Boston v závere zničil súpera, nečakaná dráma v Toronte

Dvaja najlepší muži duelu medzi Bostonom a Memphisom z pohľadu bodov. Vpredu White, vzadu Morant.Profimedia
Nedeľňajšia NBA priniesla dve stretnutia. V oboch sa tešili domáce celky, ktoré zhodne nastrieľali po 119 bodov.

Boston Celtics - Memphis Grizzlies 119:109

Nebola to explózia strelcov, o to viac môže lídra Východu tešiť triumf nad druhým najlepším tímom Západu. Boston o svojej výhre rozhodol v záverečnej štvrtine, najvýraznejší podiel má na tom s 23 bodmi a 10 asistenciami Derrick White. Naopak, Memphis ťahal najproduktívnejší muž duelu Ja Morant, ktorý nastrieľal 25 bodov.

Toronto Raptors - Detroit Pistons 119:118

Dráma sa udiala v Toronte, kde domáci porazili Detroit o jediný bod. Už po úvodných akciách štvrtej štvrtiny vyhrávali Raptors o 14 bodov 92:78. Pistons sa nevzdali, náskok postupne sťahovali, hoci výrazne strácali aj za stavu 110:99. V závere mali navrch hostia, ktorým nestačilo ani 33 bodov Bojana Bogdanoviča.

Za domácich zaknihoval 35 bodov Fred VanVleet, s 28 bodmi mu sekundoval Pascal Siakam. Toronto sa dostalo na desiatu pozíciu vo Východnej konferencii, Detroit je spoločne s Charlotte posledným celkom.