Piatu etapu na Štyri dni Dunkerque vyhral mladík Hagenes, Sagan sa udržal v TOP 10

Slovák si pohoršil o jedno miesto.
Slovák si pohoršil o jedno miesto.Profimedia
Slovenský cyklista Peter Sagan (33) obsadil v sobotňajšej 5. etape pretekov Štyri dni Dunkerque 16. miesto. Jazdec tímu TotalEnergies zaostal za 19-ročným víťazom Perom Strandom Hagenesom o 19 sekúnd.

Etapa číslo päť mala byť podľa prognóz najnáročnejšia. Jazdci museli prejsť dva krátke kopce dohromady až 16-krát. Išlo skôr o klasikársku trať so štartom v Roubaix a cieľom v Casseli, očakávalo sa vytvorenie väčších rozdielov.

Viacero tímov sa chystalo hlavne na Soudal, ktorého dvaja cyklisti boli dovtedajšími lídrami celkového poradia. Každý prechod jednotlivých kopcov pretekárov vyčerpával a znižoval počet tých, ktorí sú v úniku.

V 187,7 km dlhej rovinatej etape napokon triumfoval Nór Per Strand Hagenes z tímu Jumbo-Visma. V jeho tesnom závese došiel Francúz Roman Gregoire z Groupama-FDJ a posunul sa do čela aktuálneho poradia. Tretí skončil Alexis Renard z Cofidisu. Sagan celkovo klesol o priečku nižšie na 9. miesto. Za lídrom zaostáva o 36 sekúnd.