Štyri dni Dunkerque: Sagan v časovke jedenásty. Vyhral Thomas

Peter Sagan je v priebežnom poradí po troch etapách desiaty.
Peter Sagan je v priebežnom poradí po troch etapách desiaty.Profimedia
Slovenský cyklista Peter Sagan (33) obsadil v 3. etape pretekov Štyri dni Dunkerque jedenáste miesto. Štvrtkovú individuálnu časovku na 16 kilometrov v Saint-Quentin vyhral časom 19:21 min domáci Francúz Benjamin Thomas (Cofidis) a dostal sa na čelo celkovej klasifikácie.

Sagan bol v boji s chronometrom o 34 sekúnd pomalší, v priebežnom poradí figuruje jazdec tímu TotalEnergies na 10. priečke (+32 s).

Na medzičase mu dokonca patrilo piate miesto. Thomas viedol pred ním iba o šestnásť sekúnd, no v druhej polovici manko narástlo o ďalších osemnásť. S časom 19:55 obsadil jedenástu pozíciu.

V piatok má pelotón pred sebou 174 kilometrov dlhú štvrtú etapu zo šiestich. Cyklisti vyštartujú z Maubeuge a finišovať budú v Achicourte.