Duel Tatar vs. Regenda sa nekonal. Černák prehral, v Ottawe padlo 12 gólov

Tomáš Tatar síce nebodoval, ale tešil sa z triumfu.
Tomáš Tatar síce nebodoval, ale tešil sa z triumfu.Profimedia
Hokejisti New Jersey si pripísali debutové víťazstvo v novom ročníku zámorskej NHL.

New Jersey Devils - Anaheim Ducks 4:2

Devils si na domácom ľade poradili s Anaheimom 4:2, hoci prehrávali 0:2 po dvoch zásahoch Jakoba Silfverberga. Slovenský útočník Tomáš Tatar v ich drese nebodoval, keď odohral 11 minút a 56 sekúnd. Ako hráč štvrtého útoku zaznamenal dva bodyčeky a totožný počet striel. Jeho krajan Pavol Regenda prvýkrát v sezóne nefiguroval v zostave Anaheimu.

Tampa Bay Lighting - Philadelphia Flyers 2:3

Tampa Bay s obrancom Erikom Černákom prehrala doma s Philadelphiou 2:3. Lighting poslal do dvojgólového vedenia kapitán Steven Stamkos, asistoval pri nich Nikita Kučerov.

Bolo to málo, Philadelphia stretnutie otočila. Víťaznou trefou sa prezentoval Noah Cates. Černákov ice-time sa rozšíril o 21 minút a 4 sekundy, negatívom bol mínusový bod. Okrem nej si Slovák z duelu odniesol zhodne po dve strely, bodyčeky a bloky.

Ottawa Senators - Boston Bruins 7:5

Súboj ako na hojdačke videli diváci v Ottawe. Domáci Senators viedli 3:0, hostia vyrovnali na 3:3, len aby potom prehrávali znovu 3:6. Medvedi z Bostonu sa dotiahli na rozdiel jediného gólu, na viac sa už nezmohli. Celkovo päť hráčov si pripísalo po tri body a zhodne v bilancii 1+2. Medzi nimi aj Čech David Pastrňák, líder Bruins Patrice Bergeron či domáci Brady Tkachuk.

Calgary Flames - Vegas Golden Knights 3:2

Adam Ružička opäť nefiguroval v zostave Calgary, ktoré si doma poradilo s Vegas 3:2 a vyhralo všetky tri svoje doterajšie zápasy. Víťazný gól zaznamenal necelých päť minút pred koncom Mikael Backlund. Vegas vyhrávali po prvej tretine 2:0, napokon si pripísali prvú prehru v ročníku.