Derby pre Spartu, na čele má päťbodový náskok. Góly Haraslína a Schranza

Krejčí rozhodol o víťazstve Sparty v nadstavenom čase.
Krejčí rozhodol o víťazstve Sparty v nadstavenom čase.Profimedia
Futbalisti Sparty Praha zvíťazili v 2. kole nadstavbovej časti českej ligy v skupine o titul nad Slaviou Praha 3:2. O triumfe "rudých" rozhodol v závere nadstaveného času druhého polčasu z pokutového kopu stredopoliar Ladislav Krejčí. V drese domácich sa strelecky presadil aj slovenský stredopoliar Lukáš Haraslín (26), za Slaviu skóroval jeho krajan Ivan Schranz (29).

Liberec zvíťazil v odvetnom semifinálovom zápase nad Českými Budějovicami 4:0 a postúpil do finále nadstavbovej skupiny o umiestenie v českej lige. Tretí gól stretnutia strelil v 81. minúte slovenský útočník Ľubomír Tupta (25).

V súboji o konečné 7. miesto sa Liberec stretne s hráčmi Hradca Králové, ktorí zvíťazili nad Mladou Boleslav 2:0.V skupine o titul triumfoval posledný Olomouc na pôde Viktorie Plzeň 3:1. Pri treťom góle hostí asistoval slovenský obranca Juraj Chvátal.

2. kolo nadstavby českej ligy - skupina o titul:

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 3:2 (1:1)

Góly: 30. HARASLÍN, 63. Sörensen, 90.+7 Krejčí (z 11 m) - 35. SCHRANZ, 85. Tecl

FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc 1:3 (1:1)

Góly: 45.+3 Durosinmi - 45.+5 Sýkora (vlastný), 54. Israel, 75. Navrátil (CHVÁTAL)

/E. Jirka nastúpil v 72. min, M. Tvrdoň sedel na lavičke náhradníkov - M. Macík a D. Ventúra odohrali celý zápas, J. Chvátal nastúpil v 67. min, L. Greššák sedel na lavičke náhradníkov/

O umiestnenie - odvety semifinále:

FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)

/o siedme miesto si zahrá Hradec Králové/

Góly: 26. Koubek, 28. Vašulín

/M. Trusa hral do 87. min, P. Bajza sedel na lavičke náhradníkov - S. Dancák a M. Tomič sedeli na lavičke náhradníkov/

FC Slovan Liberec - SK Dynamo České Budějovice 4:0 (1:0)

/o siedme miesto si zahrá Liberec/

Góly: 38. Kozák, 66. Frýdek, 81. TUPTA, 90. Olatunji

/Ľ. Tupta nastúpil v 65. min - M. Králik odohral celý zápas, B. Sluka nastúpil v 59. min, J. Grič nastúpil v 89. min, D. Šípoš sedel na lavičke náhradníkov/