Jablonec remizoval so Sigmou, Macík v základnej zostave. Sparta porazila Plzeň

Radosť hráčov Sigmy Olomouc.
Profimedia
Futbalisti SK Sigma Olomouc v zostave so slovenským brankárom Matúšom Macíkom remizovali v 29. kole českej ligy na ihrisku FK Jablonec 2:2. Naďalej sú na priebežnom 6. mieste. Pred Libercom však majú už iba trojbodový náskok, keďže ten zvíťazil v Hradci Králové 2:1. Futbalisti pražskej Sparty pokorili Plzeň.

FC Trinity Zlín - Bohemians Praha 1905 4:1 (1:0)

Góly: 31. Slončík, 53. Vukadinovič, 71. Hrubý, 90.+3 Slončík - 68. Puškáč

/Balaj hral od 85. min., Hlinka hral do 60. min. a dostal ŽK - brankár Rakovan na lavičke - Prekop hral do 46. min.

FK Jablonec - SK Sigma Olomouc 2:2 (2:0)

Góly: 16. Chramosta, 25. Sejk - 81. Chytil (11 m), 90.+5 Beneš

/Považanec odohral celý zápas a v 51. min. dostal ŽK - Macík odchytal celý zápas, Ventúra hral do 35. min., Greššák hral do 35. min. a dostal ŽK, Chvátal hral do 68. min. a dostal ŽK/

Hodnotenie hráčov.
Flashscore

FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec 1:2 (0:0)

Góly: 81. Kodeš - 49. Rondič - 79. Olatunji (11 m)

/Bajza odchytal celý zápas, Trusa hral od 56. min. - Tupta hral do 80. min., Mészáros na lavičke/

FC Zbrojovka Brno - SK Dynamo Č. Budějovice 1:1 (1:0)

Góly: 31. Ševčík - 90.+4 Čermák

/Matejov na lavičke - Králik odohral celý zápas, Čmelík hral do 64. minúty a dostal ŽK, Sluka hral od 64. minúty, brankár Šípoš na lavičke

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 2:1 (1:1)

Góly: 45.+3 Kuchta, 90.+14 Krejči (11 m) - 30. Durosinmi

ČK: 90.+9 Minchev - 90.+8 Hejda

Dramatický duel pred takmer 18-tisícovou návštevou vyvrcholil v nadstavenom čase, v ktorom Ladislav Krejči strelil víťazný gól z penalty. Slovenský stredopoliar Sparty Lukáš Haraslín hral do 80. minúty, Erik Jirka a brankár Marián Tvrdoň sa v drese hostí do hry nedostali. Sparta sa ziskom troch bodov dotiahla na lídra súťaže Slaviu Praha, obaja majú po 65 bodov. Tretia Plzeň na nich stráca 9 bodov.