Režisér Bénes. Dvomi gólmi a asistenciou výrazne prispel k výhre nad Schalke

Bénesovi sa vstup do ročníka ukážkovo vydaril.
Bénesovi sa vstup do ročníka ukážkovo vydaril.Profimedia
Lászlo Bénes (25) mal výrazný podiel na víťazstve Hamburgeru SV v úvodnom stretnutí novej sezóny druhej nemeckej Bundesligy. Na piatkovom triumfe nad Schalke 04 sa podieľal dvomi gólmi a asistenciou.

Slovenský stredopoliar, ktorý nastúpil v základnej zostave domácich a odohral celý zápas, najprv v 56. minúte vyrovnal z pokutového kopu na 2:2 a o štyri minúty neskôr poslal pred 57 000 divákmi Hamburg do vedenia.

V 66. minúte upravil na 3:3 hosťujúci Simon Terodde, no potom dostal druhú žltú kartu stopér hostí Ibrahima Cisse a HSV následnú "presilovku" využil. V nadstavenom čase rozhodli o víťazstve svojím druhým gólom v zápase Robert Glatzel a striedajúci Jean-Luc Dompé, ktorému v deviatej minúte nadstaveného času prihral práve Bénes.

Bývalý hráč Žiliny po úvodnom stretnutí celej 2. Bundesligy neskrýval nadšenie: "Využili sme chyby Schalke a víťazstvo si plne zaslúžili. Energia na ihrisku bola dnes čarovná, hrali sme zo všetkých síl na víťazstvo," uviedol pre klubovú televíziu.