Leverkusen si drží náskok na Bayern a vyrovnal jeho rekord, komplikácie pre Dortmund

Frimpong bol strelcom otváracieho zásahu Leverkusenu.
Frimpong bol strelcom otváracieho zásahu Leverkusenu.AFP
Futbalisti Bayeru Leverkusen vyhrali v 22. kole nemeckej Bundesligy nad Heidenheimom 2:1 a aj naďalej sa držia na čele tabuľky pred najväčším vyzývateľom na titul Bayernom Mníchov.

Heidenheim - Bayer Leverkusen 1:2

Po súboji sa načrtla ďalšia paralela medzi tímami, ktoré zvádzajú boj o prvé miesto. Bayer Leverkusen vyrovnal rekord Bavorov ako účastníka Bundesligy, keď neprehral ostatných 32 zápasov vo všetkých súťažiach (28 výhier a 4 remízy).

"Farmaceuti" sa v závere súboja proti Heidenheimu museli obávať o výhru po znížení domácich, avšak hrdinom bol Amine Adli, ktorý prv asistoval na otvárací zásah Jeremiemu Frimpongovi, aby sa potom v 81. minúte sám strelecky presadil. Pred nedeľou majú zverenci trénera Xabiho Alonsa osembodový náskok na druhý Bayern, ktorý si zmeria sily s Bochumom.

Wolfsburg - Dortmund 1:1

Borussia síce viedla už od 8. minúty zásluhou Niclasa Füllkruga, ale skomplikovala si cestu za prvou štvorkou, keď len remizovala na pôde Wolfsburgu 1:1.