Oslabený Bayern padol v Bochume a stráca už osem bodov. Bero nehral pre karty

Bayern opäť zlyhal.
Bayern opäť zlyhal.Profimedia
Futbalisti Bayernu Mníchov prehrali v 22. kole nemeckej Bundesligy na pôde Bochumu 2:3. Na vedúci Bayer Leverkusen strácajú osem bodov. Obhajcovia titulu viedli od 14. minúty gólom Jamala Musialu (20). Bochum, ktorému pre kartový trest chýbal slovenský reprezentant Matúš Bero (28), ešte do konca polčasu otočil skóre.

Bochum - Bayern Mníchov 3:2

Od 72. minúty dohrával Bayern bez Dayota Upamecana, ktorý musel ísť po druhej žltej karte predčasne do kabín. Francúzskeho stopéra vylúčili aj v stredajšom úvodnom osemfinále Ligy majstrov na Stadio Olimpico proti Laziu (0:1). Bayern sa trápi, prehral tretí zápas za sebou, pred týždňom nestačil v ligovom šlágri na Leverkusen (0:3).

Na body nestačil ani 25. presný zásah Harryho Kanea. Potreboval naň najmenej zápasov v histórii Bundesligy (22). Prekonal napríklad Erlinga Haalanda (25) či Uwe Seelera (28). Z ostatných troch stretov na pôde Bochumu domáci triumfovali po druhý raz.