Triumf Leverkusenu režírovali Česi, líder Bundesligy má opäť 10-bodový náskok

Hložek sa trafil v aktuálnej sezóne Bundesligy po druhý raz.
Hložek sa trafil v aktuálnej sezóne Bundesligy po druhý raz.Profimedia
Futbalisti Bayeru Leverkusen triumfovali v 26. kole nemeckej Bundesligy na pôde Freiburgu 3:2. Výrazne im k tomu pomohli dvaja českí reprezentanti Adam Hložek (21) a Patrik Schick (28).

Freiburg - Bayer Leverkusen 2:3

Favorit sa ujal vedenia v druhej minúte zásluhou Floriana Wirtza, len aby ešte v úvodnej desaťminútovke vyrovnal Ritsu Doan. Čas Čechov prišiel na prelome prvého a druhého dejstva.

Pred prestávkou strelil svoj druhý bundesligový gól v sezóne Hložek, osem minút po zmene strán zaknihoval tretiu trefu ročníka Schick. Freiburg v závere znížil, ale to bolo zo strany deviateho celku súťaže všetko.

Bayer si pripísal 22. výhru v jednom ročníku Bundesligy, čo je nový klubový rekord. Osem stretnutí pred koncom súťaže má Leverkusen opäť 10-bodový náskok na druhý Bayern Mníchov.