Haraslín pomohol gólom k postupu. Raduje sa aj Slavia či Plzeň

Gólový moment Haraslína, ktorý otvoril skóre proti Dinamu Záhreb.
Gólový moment Haraslína, ktorý otvoril skóre proti Dinamu Záhreb.Profimedia
Slovenský futbalista Lukáš Haraslín prispel gólom k postupu Sparty Praha do skupinovej fázy Európskej ligy. Český majster dokázal zmazať manko 0:2 zo Záhrebu. V odvete play-off zdolal Dinamo na Letnej 4:1.

Európska liga

Haraslín poslal Spartu do vedenia už v 3. minúte. Domáci vybojovali loptu na útočnej polovici, Panák prihral na kraj vápna slovenskému krídelníkovi, ten si zasekol obrancu a skóroval k vzdialenejšej žrdi. Naštartoval tým svoje mužstvo, ktoré proti chorvátskemu šampiónovi predviedlo skvelý obrat.

Z postupu sa teší aj ďalší pražský klub Slavia. Po domácom víťazstve 2:0 uhrali zverenci Jindřicha Trpišovského v odvete postupovú prehru 1:2. V drese hostí nastúpili Ivan Schranz a Michal Tomič, tretí Slovák Jakub Hromada bol na lavičke náhradníkov.

Zorja Luhansk - Slavia Praha 2:1

/Schranz hral do 73. min., Tomič nastúpil v 81. min, Hromada (všetci Slavia) bol na lavičke náhradníkov/

Európska konferenčná liga

Viktoria Plzeň triumfovala doma nad Tobolom Kostanaj 3:0 a nadviazala na víťazstvo 2:1 na pôde súpera z Kazachstanu. Fenerbahce Istanbul cestovalo do Holandska v komfortnej pozícii po víťazstve 5:1, ktoré potvrdilo výhrou 1:0 na pôde Twente Enschede. V 72. minúte strelil jediný gól zápasu z jedenástky bosniansky kanonier Edin Džeko.

Viktoria Plzeň - Tobol Kostanaj 3:0