Sparta s Haraslínom prehrala v Záhrebe, Slavia so Schranzom uspela s Luhanskom

Futbalisti Slavie sú jednou nohou v skupine Európskej ligy. Do odvety idú s dvojgólovým náskokom.Profimedia
Futbalistom Sparty Praha sa vzdialil postup do skupinovej fázy Európskej ligy. V prvom zápase play-off prehrali na ihrisku Dinama Záhreb 1:3. Slovenský stredopoliar Sparty Lukáš Haraslín (27) hral do 62. minúty.

Európska liga

Hráči Slavie Praha v zostave so slovenským útočníkom Ivanom Schranzom sa priblížili k postupu, keď v prvom zápase play-off zdolali na domácom trávniku ukrajinský tím Zorja Luhansk 2:0. Výraznú hernú a streleckú prevahu (12:1 na bránu) potvrdili dvoma gólmi v záverečnej štvrťhodine. Schranz odohral 57. minút, jeho krajania Jakub Hromada a Michal Tomič boli na lavičke. Odveta je na programe o týždeň 31. augusta v poľskom Lubline.

Štatistika víťazstva Slavie
Štatistika víťazstva SlavieFlashscore

Výrazný krok k skupinovej fáze spravili hráči Ajaxu Amsterdam, ktorí na ihrisku bulharského tímu Ludogorec Razgrad triumfovali 4:1. Hetrikom sa na výsledku podieľal ghanský stredopoliar Mohammed Kudus, spájaný s prestupom do West Hamu.

Európska konferenčná liga

V tretej najprestížnejšej klubovej súťaži v Európe majú nakročené do skupiny futbalisti Fenerbahce. V prvom zápase play-off si na domácom trávniku poradili s holandským Twente 5:1. Rapid Viedeň doma zdolal Fiorentinu 1:0, slovenský obranca v drese rakúskeho tímu Martin Koscelník bol na lavičke.

Viktoria Plzeň uspela na ihrisku kazašského tímu Tobol Kostanaj 2:1. Slovenský brankár Marián Tvrdoň a aj jeho krajan Erik Jirka boli na lavičke náhradníkov. Dvojica slovenských futbalistov sa predstavila v drese Sepsi proti Bodö/Glimt. Rumunský celok dvakrát doťahoval nepriaznivý vývoj. Šafranko bol na trávniku do 84. minúty. Niňaj si pripísal plnú minutáž.