Rusnák čaká s Baníkom na prvú výhru. Zarmútila ich Plzeň s Jirkom

Súboj na trávniku Ostravy priniesol rozuzlenie v nadstavenom čase.
Súboj na trávniku Ostravy priniesol rozuzlenie v nadstavenom čase.Profimedia
Futbalisti Viktorie Plzne zvíťazili v dohrávke 17. kola českej ligy na ihrisku Baníka Ostrava 1:0. Jediný gól duelu zaznamenal v nadstavenom čase druhého polčasu brazílsky stredopoliar Cadu (26). Hostia potvrdili tretie miesto v tabuľke, no na vedúcu Spartu strácajú štrnásť bodov. Baníku patrí ôsma priečka.

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 0:1

V drese domácich odohral plnú minutáž slovenský stredopoliar Tomáš Rigo. Jeho krajan Matúš Rusnák nastúpil v 63. minúte. Stopér Filip Blažek sledoval duel z lavičky náhradníkov. Futbalisti Ostravy ťahajú trojzápasovú šnúru prehier, keďže im nevyšiel ani vstup do jarnej časti na pôde Českých Budějovíc.

Flashscore známky pre obe základné zostavy.
Flashscore známky pre obe základné zostavy.Flashscore

Na opačnej strane nechýbal v základnej zostave ofenzívny hráč Erik Jirka. Šéf plzenskej lavičky ho stiahol z hry v 56. minúte. Brankár Marián Tvrdoň sedel medzi náhradníkmi. Hostia neprehrali v šiestom dueli po sebe.