Súťažná premiéra Rusnáka, Regáliho i Blahúta, v dueli piatich Slovákov gól Králika

Pod výhru Dynama sa podpísal aj sviatočný strelec Králik.
Pod výhru Dynama sa podpísal aj sviatočný strelec Králik.Profimedia
Po takmer dvojmesačnej prestávke od ligových duelov odštartovala svoju jarnú časť aj česká najvyššia futbalová súťaž. Debut v novom drese si počas soboty pripísalo viacero slovenských futbalistov. Prekvapením je hladký triumf Českých Budějovíc nad Ostravou.

Na víťazstve posledného celku tabuľky nad ostravským Baníkom má zásluhu aj slovenský obranca Martin Králik. Netradičný strelec sa presadil v 66. minúte, po centri spoluhráča Aliho zvyšoval na 2:0. Podľa hodnotenia Flashscore bol najlepším hráčom na ihrisku. V tomto súboji sa predstavili aj ďalší štyria jeho krajania. Matúš Rusnák tak v novom drese zažil premiéru s pocitom prehry.

Neúspešný debut zaknihoval aj Martin Regáli vo farbách Karvinej, nad ktorej sily bola pražská Sparta. Na prvé vystúpenie za Slovácko nebude v najlepšom spomínať ani Patrik Blahút, ktorého nový tím prehral s Pardubicami.

České Budějovice - Ostrava 3:0

/D. Šípoš odchytal celý zápas, M. Králik odohral celý zápas - T. Rigo hral do 60. min, M. Rusnák a F. Blažek hrali od 75. min/

Najvyššie hodnotenie si vyslúžil Králik.
Najvyššie hodnotenie si vyslúžil Králik.Flashscore

Karviná - Sparta 0:3

/D. Holec odchytal celý zápas, D. Krčík odohral celý zápas, M. Regáli hral do 65. min, A. Iván hral od 65. min - J. Surovčík bol na lavičke náhradníkov/

Liberec - Olomouc 2:0

/Ľ. Tupta hral celý zápas - M. Macík odchytal celý zápas, D. Ventúra hral od 83. min/

Slovácko - Pardubice 1:2