V Česku zasiahlo do akcie niekoľko Slovákov, Slavia Praha prvý raz v sezóne zakopla

Pražská Slavia zaznamenala remízu.
Pražská Slavia zaznamenala remízu.Profimedia
Česká FORTUNA:LIGA pokračovala programom šiesteho kola novej sezóny. Do akcie sa dostali viacerí Slováci. V nedeľnom pláne sa neobjavil duel Plzne, ktorá si pre európske povinnosti posunula zápas s Mladou Boleslavou.

Futbalisti Slavie Praha iba remizovali v sobotnom stretnutí 6. kola českej ligy na pôde Jablonca. Pre lídra tabuľky je to prvá strata bodov v novom ročníku. Na tretiu priečku sa po triumfe nad Libercom posunula Sigma Olomouc, ktorá má 12 bodov a na prvú priečku ich stráca štyri.

Tretí triumf v aktuálnom ročníku českej najvyššej súťaže zaknihovali futbalisti Bohemians Praha, ktorí si po dvoch zásahoch Jana Kovaříka na domácej pôde poradili s Hradcom Králové.

Slovenský futbalista Rajmund Mikuš sa strelecky presadil, no jeho Karviná prehrala na pôde Sparty Praha 1:3. Hostia bodovali naplno, hoci hrali od 57. minúty bez vylúčeného Adama Karabca.

Jablonec - Slavia Praha 1:1

/A. Slávik odohral celý zápas - J. Hromada do 46. minúty, M. Tomič do 80. min, I. Schranz bol na lavičke náhradníkov/

Sparta Praha - MFK Karviná 3:1 (2:0)

/L. Haraslín na lavičke - D. Krčík celý zápas, R. Mikuš celé stretnutie a v 82. min dal gól/