Feyenoord otočil duel s Groningenom a čaká ho posledný duel v pohári, Hancko opäť skóroval

Hancko opäť žiaril.
Hancko opäť žiaril.Profimedia
Futbalisti holandského Feyenoordu si zabezpečili postup do finále Holandského pohára. Pod domáce víťazstvo 2:1 nad Groningenom sa gólovo podpísal aj slovenský futbalista Dávid Hancko (26).

Feyenoord - Groningen 2:1

Feyenoord bol v stretnutí favoritom, po polhodine hry však prehrával. Laros Duarte sa za šestnástkou zmocnil lopty, dlho nepremýšľal, vyslal ukážkovú strelu a prekonal Timona Wellenreuthera. Veľká chvíľa Hancka prišla v 61. minúte, keď využil prihrávku od Calvina Stengsa a rozvlnil sieť. Zaznamenal tak svoj tretí presný tohtosezónny zásah vo všetkých súťažiach.

Sedem minút pred koncom riadneho hracieho času zabezpečil výhru domácich striedajúci Ondřej Lingr, ktorý skóroval po 2 minútach a 47 sekundách na trávniku. Ďalší Slovák Leo Sauer sedel na lavičke náhradníkov.

Finále je na programe 21. apríla, Feyenoord v ňom vyzve Nijmegen a pôjde o jeho 19. finálovú účasť, viac ich má v Holandsku len Ajax (28). PSV ich má na konte takisto 19.