Letná príprava pokračuje. Bystrica podľahla Olomoucu, Skalica prehrala so Slováckom

Bystričania sa tentokrát z gólu netešili.
Bystričania sa tentokrát z gólu netešili.TASR
Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica prehrali v sobotnom prípravnom zápase s českým tímom SK Sigma Olomouc 0:4. Ďalší fortunaligista zo Skalice nestačil na 1. FC Slovácko 1:3.

SK Sigma Olomouc - MFK Dukla Banská Bystrica 4:0

České mužstvo ukázalo svoju kvalitu a slovenský celok porazilo s prehľadom po štyroch strelených góloch. V 27. otvoril skóre z bieleho bodu Lukáš Juliš a dve minúty pred koncom prvého dejstva zamieril medzi žrde bystrickej brány Jan Vodháněl.

Hráčom komplikoval pohyb na trávniku dážď, Bystričania nevedeli nájsť tempo a po zásahoch Martina Pospíšila a Jakuba Matouška v druhom polčase napokon utrpeli debakel.

Strelci gólov.
Strelci gólov.Flashscore

1. FC Slovácko - MFK Skalica 3:1

Konfrontácia s českým súperom nedopadla dobre ani pre Skalicu. Už v 8. minúte narobil vzruch v obrane fortunaligistu Seung-Bin Kim, loptu poslal Marekovi Havlíkovi, ktorý ho z dvadsiatich metrov nádherne zakrútil k ľavej tyči, kam Luksch aj napriek maximálnej snahe nedoletel.

Slovácko pridalo v priebehu zápasu ďalšie dva presné zásahy, čestný úspech Skalice zaznamenal v 89. minúte Yann Yao.