Rimania sa opäť trápili, Mourinho sledoval duel proti AC Miláno z tribúny

Ofenzíva AC fungovala proti Rímu na jednotku.
Ofenzíva AC fungovala proti Rímu na jednotku.Profimedia
Šlágrom 20. kola talianskej Serie A bol večerný súboj medzi AC Miláno a AS Rím, v ktorom zvíťazili domáci 3:1 a naďalej pevne okupujú tretie miesto v tabuľke. Hosťom patrí 9. priečka.

AC Miláno - AS Rím 3:1

Skóre duelu otvoril už po 11 minútach stredopoliar Yacine Adli, zaznamenal svoj prvý súťažný zásah v milánskom drese. K Francúzovi sa v druhom polčase pridal krajan Olivier Giroud. Skúsený zakončovateľ dosiahol dvojciferný počet gólov (v tomto prípade 10) v Serii A už tretiu sezónu v rade. Posledným hráčom AC, ktorému sa to pred ním podarilo, je Alexandre Pato (2008/09 až 2010/11).

V drese "Rossoneri" sa presadil aj Théo Hernández, v rámci piatich najlepších európskych líg sa priamo podieľal už na 50 zásahoch (27 gólov a v 23 asistencií). Hostia sa museli zaobísť bez vykartovaného trénera Josého Mourinha, ktorý z tribúny sledoval štvrtú prehru svojho tímu na ihriskách súperov v rade.