Girona porazila Bilbao, Almería so skalpom Barcelony

Duel Girony s Bilbaom ovplyvnili zásahy do vlastnej siete.
Duel Girony s Bilbaom ovplyvnili zásahy do vlastnej siete.Profimedia
Futbalisti Girony porazili v 23. kole španielskej La Ligy Athletic Bilbao na jeho trávniku 3:2. Celta Vigo si poradila s Valladolidom rozdielom triedy a veľké prekvapenie sa zrodilo v Almeríi.

Athletic Bilbao - Girona FC 2:3 (1:3)

Góly: 35. Berchiche, 89. Raul García - 4. Aleix García, 19. de Marcos (vl.), 45. + 1 Vesga (vl.)

Girona môže za tri body ďakovať predovšetkým domácim, ktorí si kuriózne strelili dva vlastné góly v prvom dejstve. Najskôr v 19. minúte Oscar de Marcos nešťastne zrazil strelu za svojho brankára, na konci polčasu upratal Mikel Vesga centrovanú loptu do nesprávnej siete. Athletic stihol na záver ešte skorigovať výsledok, tri body však putujú do Girony, ktorá je desiata. Bilbau patrí siedma priečka.

Celta Vigo - Real Valladolid 3:0 (2:0)

Góly: 17. Seferovič, 32. a 64. Veiga

ČK: 84. Amallah

UD Almería - FC Barcelona 1:0 (1:0)

Gól: 24. Touré

Katalánci si chceli napraviť chuť po vypadnutí z Európskej ligy v dvojzápase s Manchestrom United, napokon sa však zrodilo obrovské prekvapenie. Húževnatí domáci išli na trávniku doslova nechať dušu a od 24. minúty viedli po zásahu Tourého, ktorý sa presadil v pokutovom území.

Barcelona začala útočiť, ale gól nie a nie padnúť. Kvôli žltým kartám navyše vynechá ďalší zápas Gavi. Klub má aj po prehre na čele tabuľky pred madridským Realom sedembodový náskok, Almería je 15.

FC Sevilla - Osasuna Pamplona 2:3 (0:1)

Góly: 63. Gudelj, 78. En-Nesyri – 18. David Garcia, 68. Fernando (vl.), 85. Ezzalzouli