Hamšíkov Trabzonspor zahanbil Monako, Manchester United odvrátil blamáž až v nadstavení

Manchester United podal ďalší zlý výkon, ale tri body získal.
Manchester United podal ďalší zlý výkon, ale tri body získal.Profimedia
Turecký Trabzonspor v základnej zostave s Marekom Hamšíkom (35) zvíťazil proti Monaku jasne 4:0. Zastrieľali si aj hráči PSV Eindhoven, ktorí doma zdolali švajčiarsky Curych 5:0.

Veľké prekvapenie sa rodilo na Old Trafford, ale Manchester United v nadstavenom čase predsa len rozhodol o tesnej výhre proti Omonii Nikózia, postaral sa o to Scott McTominay. Bulharský Ludogorec Razgrad uspel proti HJK Helsinki a na druhom mieste skupiny C má náskok troch bodov pred AS Rím.

Real Sociedad vyhral všetky štyri zápasy, poradil si aj so Šerifom Tiraspol. Dvanásť bodov je zárukou postupu. Nesmierne zaujímavá a vyrovnaná je situácia v skupine F, kde majú všetky štyri tímy zhodne po päť bodov. Môže za to aj remíza Lazia proti Grazu. Domáci hrali celý druhý polčas bez vylúčeného Lazzariho.

Skupina A

PSV Eindhoven - FC Curych 5:0 (3:0)

Góly: 15., 55. Veerman, 9. Gutiérrez, 34. Sangaré, 84. El Ghazi

tabuľka skupiny A

Skupina C

Ludogorec Razgrad - HJK Helsinki 2:0 (1:0)

Skupina E

Real Sociedad - Šerif Tiraspol 3:0 (1:0)

Góly: 45+1. Sörloth, 66. Rico, 82. Navarro

ČK: 33. Zohouri

Manchester United - AC Omonia Nikózia 1:0 (0:0)

Góly: 90+3. McTominay

"Red Devils" podali ďalší výkon, na ktorý budú chcieť fanúšikovia čo najskôr zabudnúť, no tri body získali. Blamáž nedopustil v nadstavenom čase sviatočný strelec McTominay. Mužstvo trénera ten Haga má na druhom mieste deväť bodov, náskok šiestich pred Tiraspolom a tým pádom aj istotu postupu.

tabuľka skupiny E

Skupina F

Lazio Rím - SK Sturm Graz 2:2 (1:0)

Góly: 45. Immobile (pen.), 71. Pedro - 56. Böving, 83. Böving

ČK: 45+2. Lazzari

Lazio išlo do vedenia v závere polčasu, ale po premenej penalte sa nechal vylúčiť Lazzari a rakúsky Graz ukázal, že sa favorita nebojí. Neprehral s ním druhýkrát po sebe. Situácia v skupine F je veľmi zaujímavá, keďže všetky tímy majú po päť bodov. Vďaka najlepšiemu skóre je prvý Feyenoord, nasledujú Midtjylland, Lazio a Graz.

tabuľka skupina F

Skupina H

Trabzonspor - AS Monako 4:0 (1:0)

Góly: 44. Sarr (vl.), 48. Hugo, 57. Bardhi, 69. Trézéguet

Marek Hamšík nastúpil v základnej zostave tureckého tímu, ktorý sa vďaka jasnej výhre udržal v boji o postup. Na druhom mieste skupiny H má šesť bodov. Rovnako ako Monako. Na čele je prekvapivo maďarský Ferencvároš.

Ferencvároš - Crvena Zvezda Belehrad 2:1 (1:0)

Góly: 24. Zachariassen, 61. S. Mmaee - 55. Mitrović