Gólová smršť na úvod a potom ticho. Kelemen rozhodol duel Slovákov v AHL

Kelemen si na ďalšie štarty v NHL musí počkať.
Kelemen si na ďalšie štarty v NHL musí počkať.Profimedia
V zámorskej AHL sa v noci na sobotu hralo desať zápasov, no iba v bitke medzi Tucsonom a Coachellou Valley malo Slovensko zastúpenie - a to hneď trojnásobné. Súboj krajanov rozhodol Miloš Kelemen (24).

Tucson - Coachella Valley 3:1

Všetko podstatné sa v Tucsone uskutočnilo už v prvých minútach, konkrétne do času 6:32, keď padli štyri góly. Roadrunners sa presadili trikrát v rade za 46 sekúnd, súčasťou čoho bol aj Miloš Kelemen

Slovenský krídelník si nakorčuľoval do útočnej tretiny z druhej vlny, zostal nikým nechránený medzi kruhmi, presne zamieril a zvýšil na 2:0. Bol to preňho štvrtý gól a desiaty bod v 15. zápase sezóny AHL, čo zároveň pomohlo k štvrtému triumfu Tucsonu po sebe.

Z víťazstva sa tešil aj jeho spoluhráč - obranca Patrik Koch. Ten však rovnako, ako na druhej strane porazený Marián Studenič, individuálne nebodoval.