Góly najproduktívnejších Slovákov v AHL vo vzájomnom súboji. Z výhry sa tešil Studenič

Studenič patrí s 36 bodmi medzi opory farmy Seattlu.
Studenič patrí s 36 bodmi medzi opory farmy Seattlu.Profimedia
Dvaja najproduktívnejší Slováci, ktorí po povolaní Pavla Regendu do NHL pôsobia v AHL, sa strelecky presadili vo vzájomnom zápase. Martin Chromiak (21) a Marián Studenič (25) zhodne poslali svoje tímy do čiastkových vedení. Tie však boli znegované, o víťazovi sa nakoniec rozhodlo v samostatných nájazdoch.

Ontario - Coachella Valley 3:4 sn

Chromiak mieril presne v presilovej hre v druhej tretine, zatiaľ čo Studenič upravoval na 3:2 z pohľadu hostí v tretej perióde. Domáci T.J. Tynan poslal súboj do predĺženia, v ňom gól nepadol. O osude súboja v samostatných nájazdoch rozhodol jediný úspešný exekútor Logan Morrison

Pre Chromiaka išlo o 13. zásah v sezóne, na konte má aj 14 asistencií (27 bodov) v 56 zápasoch. Studenič navýšil svoju bilanciu na 14+22 (36 bodov) v 51 meraniach síl.

Regenda nazbieral v AHL v aktuálnej sezóne 29 bodov (16+13), z ďalších Slovákov nasledujú Miloš Kelemen (24 bodov, 13+11) a Adam Sýkora (19, 6+13).