Nemec s asistenciou, Slováci sa z triumfu netešili

Nemec nastúpil v prvej defenzívnej dvojici.
Nemec nastúpil v prvej defenzívnej dvojici.Twitter @UticaComets
Traja slovenskí hokejisti boli v akcii v nočných stretnutiach zámorskej AHL, bodoval len najmladší z nich.

Utica Comets - Rochester Americans 3:4 sn

Obranca Šimon Nemec asistoval na druhý gól svojej Uticy proti Rochesteru. Zaknihoval 17. asistenciu a celkovo 26. bod v sezóne po prihrávke od mantinelu na modrú čiaru, odkiaľ vypálil Tyler Wotherspoon a jeho ranu tečoval Filip Engaras.

Devätnásťročný bek nastúpil v prvom obrannom páre, pripísal si dve plusky, ale z triumfu sa netešil. Comets neudržali trojgólový náskok, hostia ho celý zmazali v tretej tretine a o výhre rozhodli v samostatných nájazdoch.

Sedem stretnutí pred koncom základnej časti Americans bodovo dobehli Uticu (72 bodov a zhodne 65 duelov) v Severnej divízii. Druhé Syracuse má rovnako 72 bodov, ale zápas k dobru.

A čo ďalší Slováci?

Marián Studenič si nevylepšil individuálne štatistiky pri porážke Texasu so San Jose 1:2 po predĺžení. Ešte o čosi horšie dopadol Martin Chromiak, ktorého Ontario prehralo doma na nulu s Coachellou.