Nemec v AHL s tromi plusovými bodmi, dvaja Slováci o krok bližšie k MS

Nemcovi sa v Utice darí. Jeho šance na MS momentálne veľké nie sú.
Nemcovi sa v Utice darí. Jeho šance na MS momentálne veľké nie sú.Utica Comets/Jeff Pexton
Zámorská hokejová AHL pokračovala v noci šiestimi duelmi predkola play-off, v ktorých hrali aj štyria Slováci. Dvaja z nich sú bližšie vypadnutiu a zároveň aj možnému posilneniu slovenskej reprezentácie na MS 2023. Ďalšie stretnutia v týchto sériách sú na programe v noci z piatka na sobotu.

Laval - Utica 0:4

Hokejisti Uticy Comets zdemolovali Laval na jeho ľade 4:0 a v sérii na dve víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. Slovenský obranca Šimon Nemec mal v drese hostí tri plusové body a jednu strelu na bránku.

Springfield - Hartford 1:6

Z víťazstva na ľade súpera sa tešil aj Adam Sýkora, ktorého Hartford uspel na štadióne Springfieldu hladko 6:1. Sýkora mal v štatistikách dve strely na bránku.

Colorado - Ontario 3:2 pp

Krídelník Martin Chromiak si pripísal sekundárnu asistenciu na otvárací zásah, tri zakončenia i plusový bod. Jeho Ontario napriek streleckej prevahe prehralo vonku s Coloradom Eagles 2:3 po predĺžení.

Coachella - Tucson 5:1

Jeden zápas od vyradenia je aj Miloš Kelemen, jeho Tucson podľahol na ľade Coachella Valley 1:5. Kelemen nevystrelil ani raz a mal dve trestné minúty.