Faško-Rudáš napriek dvom bodom smútil, v súboji slovenských brankárov znova uspel Tomek

Faško-Rudáš takto prekonal Konráda.
Faško-Rudáš takto prekonal Konráda.Profimedia
Hokejisti Olomouca vyhrali vo štvrtkovom zápase kvalifikácie o postup do play-off českej Extraligy proti Libercu a zvýšili stav série na 2:0.

V ostatných troch sériách takisto platí stav 2:0, ale zakaždým v prospech tímu, ktorý hral úvodné stretnutia doma. Keďže sa hrá na tri víťazné zápasy, tak všetci postupujúci môžu byť známi už v sobotných tretích dueloch. Za Liberec raz skóroval a takisto asistoval Martin Faško-Rudáš, ale hostia dostali duel do predĺženia a tam rozhodli.

V bránke Olomouca začal Konrád, po druhej tretine prepustil miesto Sedláčkovi. Litvínov vyhral proti Plzni 4:1, k čomu asistenciou pomohol kapitán Matúš Sukeľ. Znova to bol súboj slovenských brankárov a opäť mal nad Hlavajom navrch Tomekom, ktorý tentoraz inkasoval iba raz.