Pánik rozhodol o postupe Pardubíc do finále, skóroval aj Čerešňák. Tomek striedal

Pardubice majú dôvod na radosť.
Pardubice majú dôvod na radosť.Profimedia
Hokejisti Pardubíc vyhrali piatkový štvrtý zápas semifinále českej extraligy proti Litvínovu a celú sériu ovládli v najrýchlejšom možnom čase 4:0 na zápasy.

Litvínov - Pardubice 5:6

/stav série 0:4, postupujú Pardubice/

Litvínov mal nôž na krku, ale začal dobre. Po prvej tretine vyhrával 3:1. Napriek tomu si v prostrednej časti hry dokázali hostia štyrmi gólmi v rade vziať vedenie pre seba. Presadil sa aj slovenský obranca Peter Čerešňák. Jeho krajan Richard Pánik v tretej tretine upravoval na priebežných 6:3.

Za Vervu znova v bránke nastúpil Matej Tomek, ale po piatom inkasovanom góle ho v 35. minúte nahradil Zajíček. Spoločne so slovenským gólmanom pred bránami finále skončili aj jeho krajania - kapitán Matúš Sukeľ a krídelník Andrej Kudrna.

Pardubice postúpili do finále siedmy raz vo svojej histórii. V doterajších troch vystúpeniach trikrát získali titul a tri razy prehrali. Ich súperom bude lepší z dvojice Sparta - Třinec. Pražský tím po dvoch dueloch vyhráva 2:0, táto séria pokračuje v sobotu a nedeľu.