Pánik s Čerešňákom pomohli gólmi Pardubiciam vyrovnať finálovú sériu s Třincom

Reklama
Reklama
Reklama
Ďalšie
Reklama
Reklama
Reklama

Pánik s Čerešňákom pomohli gólmi Pardubiciam vyrovnať finálovú sériu s Třincom

Slovenskí hokejisti sa výrazne podpísali pod vyrovnanie finálovej série.
Slovenskí hokejisti sa výrazne podpísali pod vyrovnanie finálovej série.Profimedia
Hokejisti HC Dynamo Pardubice zvíťazili v stredajšom druhom finálovom súboji play-off českej extraligy nad HC Oceláři Třinec 6:3 aj vďaka gólom Slovákov Richarda Pánika (33) a Petra Čerešňáka (31). Víťaz základnej časti vyrovnal stav série hranej na štyri víťazné zápasy na 1:1.

Pardubice - Třinec 6:3

Hráči Pardubíc boli v úvodnej tretine aktívnejší. Súpera prestreľali 13:3, prevahu však nepretavili do gólu. Zbaviť kúzla výborne chytajúceho Kacetla sa im podarilo v 24. minúte zásluhou tretieho presného zásahu Pánika v tohtoročnej play off. Třinec vyrovnal v 34. minúte. Cienciala po prihrávke od Libora Hudáčka potrestal vylúčenie Čerešňáka a následne dostali hostia ďalšiu možnosť hrať presilovku po faule Musila, ktorú však nevyužili.

Štatistiky druhého zápasu finálovej série.
Štatistiky druhého zápasu finálovej série.Flashscore

Domáci vo vyhrotenom zápase s početnými vylúčeniami strhli vedenie na svoju stranu v závere prostrednej časti a rovnako v presilovke. Dvojgólový náskok zariadil Čerešňák v 47. minúte strelou od modrej čiary, keď Kacetlovi zakrýval pred bránkou výhľad Musil.

Třinec však v rozpätí necelej minúty vyrovnal. Na 3:3 dal Hudáček, ktorý po 17 sekundách potrestal vylúčenie Pánika za hru vysokou hokejkou. Dynamo napokon strhlo víťazstvo na svoju stranu, keď sa v závere dvakrát presadil Vondráček a triumf spečatil Kaut.