Třinec je piatykrát majstrom Česka, rozhodli Slováci. Víťazný gól strelil Hudáček

Dynastia Třinca pokračuje, znova je majstrom.
Dynastia Třinca pokračuje, znova je majstrom.Profimedia
Hokejisti HC Oceláři Třinec získali štvrtý titul v českej extralige za sebou a piaty celkovo.

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Góly: 14. MARINČIN, 57. HUDÁČEK, 59. Nestrašil, 59. DAŇO - 47. ROSANDIČ

/konečný stav série: 4:2, Třinec získal titul/

V šiestom finále play-off zvíťazili doma nad Mountfieldom Hradec Králové 4:1 a celú sériu vyhrali 4:2 na zápasy. Štyri góly v stretnutí strelili Slováci. Zlatý presný zásah zaznamenal v čase 56:43 min útočník Libor Hudáček.

"Oceliari" získali štvrtý titul v sérii, pri všetkých boli slovenskí útočníci Vladimír Dravecký a Tomáš Marcinko. Ďalší Slováci v kádri Třinca Miloš Roman a Patrik Hrehorčák získali s klubom svoj tretí titul. Po druhý raz bol pri ňom obranca Martin Marinčin a útočník Marko Daňo a premiérovo sa z trofeje tešili Libor Hudáček a Samuel Buček.

Buček s Hrehorčákom však do finálovej série nezasiahli. Z lavičky viedol mužstvo ako asistent hlavného trénera Zdeňka Motáka ďalší Slovák Vladimír Országh. V kádri hostí nastúpili ich krajania Mislav Rosandič a Oliver Okuliar, Lukáš Cingel nenastúpil vo finále pre zranenie.

Práve Okuliar bol aktérom prvej nepríjemnej udalosti v zápase, keď ho v 5. minúte tvrdo atakoval Voženílek. Slovenský krídelník si udrel hlavu o plexisklo a do zápasu už nezasiahol.

V 14. minúte Voženílek našiel ideálne pred bránkou nekrytého Marinčina a obranca Třinca prepálil brankára Machovského presnou strelou k pravej žŕdke. V druhej tretine sa oba tímy pozorne strážili, gólových šancí bolo málo. Rozuzlenie priniesla tretia, keď najskôr Rosandič v 47. minúte prepálil Kacetla a vyrovnal. Slovenský obranca čakal na gól 65 zápasov.

V opatrnom závere si vypracovali väčšie šance domáci hráči a v 57. minúte rozhodol Hudáček, ktorému prihral k odkrytej pravej žŕdke Voženílek. Hradec hral vyše dve minúty bez brankára, ale vyrovnať už nedokázal, navyše dostal ďalšie dva góly do prázdnej bránky z hokejok Nestrašila a Daňa.