Třinec vyrovnal sekundu pred koncom a v predĺžení si vynútil siedmy semifinálový zápas

Třinec prehrával v sérii 0:3, ale vyrovnal na 3:3.
Třinec prehrával v sérii 0:3, ale vyrovnal na 3:3.Profimedia
Hokejisti Třinca vyhrali štvrtkové šieste stretnutie semifinále play-off českej extraligy proti Sparte Praha a vyrovnali sériu na 3:3 na zápasy.

Třinec - Sparta Praha 2:1 pp

/stav série 3:3/

O prvý gól zápasu sa postaral útočník Ondřej Najman. Už keď to vyzeralo, že viac diváci neuvidia, tak sekundu pred koncom tretej tretiny poslal duel do predĺženia Voženílek. V ňom sa stal hrdinom Cienciala, asistoval mu Hudáček. Oceliari prehrávali síce 0:3 na zápasy, ale vyrovnali na 3:3.

Siedmy duel sa odohrá v sobotu už o 13:00 v pražskej O2 aréne. Třinec neprehral sériu play-off ani raz od neúspešného finále v sezóne 2017/18, medzitým uspel až štrnásťkrát po sebe. Sparta sa z titulu tešila naposledy v roku 2008, odvtedy bola ešte dvakrát vo finále, ale ani raz ho nevyhrala.