MS v hokeji: Návštevnosť atakuje rekord

Reklama
Reklama
Reklama
Ďalšie
Reklama
Reklama
Reklama

Hokej v Česku láka. Návštevnosť v sobotu prekročila pol milióna a atakuje rekord

V Ostrave nájdeme aj veľa slovenských fanúšikov.
V Ostrave nájdeme aj veľa slovenských fanúšikov.Profimedia
Návštevnosť hokejových MS v Prahe a Ostrave s veľkou pravdepodobnosťou vytvorí nový rekord šampionátov. Počas šiestich sobotňajších zápasov prekonal celkový počet divákov, ktorí doteraz naživo sledovali turnaj, hranicu 500-tisíc.

Práve pred deviatimi rokmi vytvorili Praha a Ostrava doteraz neprekonaný rekord v diváckej návštevnosti. Šampionát si vtedy pozrelo celkovo 741 690 divákov s priemerom 11 589 na zápas. Prebiehajúci šampionát má priemer 12 229, ktorý naznačuje, že môže byť historický. Zvlášť, keď vyvrcholí v pražskej aréne, ktorá má kapacitu vyše 17 413 divákov.

"Sme spokojní. Čísla, ktoré máme, ukazujú, že smerujeme k prekonaniu MS 2015," uviedol mediálny manažér šampionátu Štěpán Sedláček pre TASR.

"K vyššej návštevnosti prispelo viacero faktorov vrátane navýšenej kapacity ostravskej arény. Menej než šesťtisíc divákov bolo iba na dvoch zápasoch, a to Kazachstan - Švédsko a USA - Francúzsko. Bol to síce pekný hokej, ale divácky až tak nelákal, keďže fanúšikovia z týchto krajín to mali ďaleko. Inak sme boli s návštevnosťou vždy nad osemtisíc a často aj nad deväťtisíc," poznamenal Sedláček.

Všetkých päť doterajších zápasov Slovenska v Ostrave sledovala vypredaná aréna s 9 109 divákmi. "Vedeli sme, že veľký záujem je zo Slovenska, Česka, ale aj z Poľska a Lotyšska. To, že sa naplnia aj zápasy tímov, ktoré nemajú až toľko svojich fanúšikov, je milé prekvapenie. Mali sme zápas Francúzsko - Kazachstan a bolo vypredané. Podobné to je aj v Prahe, aj tam bola naplnená hala aj v zápasoch, kde sme to až tak nečakali," prezradil Sedláček.

Do ČR pricestovali aj priaznivci Nemecka.
Do ČR pricestovali aj priaznivci Nemecka.Profimedia

Ten v súvislosti s návštevnosťou pripomenul aj sporadické problémy s falošnými vstupenkami: "Dialo sa to najmä v prvé dni. Väčší problém to bol v Prahe, tu v Ostrave išlo iba o minimum prípadov. Stalo sa, že divák prišiel na štadión so vstupenkou k turniketu a rozsvietila sa červená. To znamená, že išlo o falošnú vstupenku. Takéto prípady sme riešili v kooperácii s políciou a operátorom, ktorý poskytol vstupenku."

Aj prezident pražského organizačného výboru Petr Bříza sa pozitívne vyjadril k návštevnosti MS. "S pokorou hovorím, že sme za polovicou turnaja, no sme veľmi spokojní. Fanzónu v Prahe doteraz navštívilo asi 160-tisíc fanúšikov, v Ostrave vyše 90-tisíc. Zatiaľ sú v predaji vstupenky na vyraďovaciu časť. Fanúšikovia čakajú na to, kto postúpi. Určite bude hrať rolu to, ktoré tímy sa dostanú do štvrťfinále. Náš najväčší úspech je to, že máme plné haly aj v zápasoch, v ktorých nehrá Česko alebo Slovensko."

MS v hokeji s najvyššou návštevnosťou:

1. Česko 2015 (741 690 divákov/64 zápasov)

2. Nemecko a Francúzsko 2017 (686 391/64)

3. Bielorusko 2014 (640 044/64)

8. Česko 2024 (513 618*/42*)

10. SLOVENSKO 2019 (470.853/64)

*-po 42 zápasoch, resp. 9. hracom dni