MS v hokeji: Tréneri nabádali hráčov, aby si zbytočne neprihrávali. Trochu sme zaspali štart, vraví Tatar

Reklama
Reklama
Reklama
Ďalšie
Reklama
Reklama
Reklama

Tréneri nabádali hráčov, aby si zbytočne neprihrávali. Trochu sme zaspali štart, vraví Tatar

Radosť Tatara s Regendom po otváracom zásahu.
Radosť Tatara s Regendom po otváracom zásahu.TASR
Slovenskí hokejisti splnili sobotňajším víťazstvom nad Francúzskom 4:2 úlohu favorita a spravili ďalší krok k postupu do štvrťfinále MS. Hráči aj tréneri si uvedomovali, že v ich výkone bolo viacero nedostatkov, pod ktoré sa podpísalo aj teplo v hale a menej kvalitný ľad. Podľa asistenta trénera Jána Pardavého (52) bolo dôležité, že tím našiel cestu k víťazstvu.

Francúzsko - Slovensko 2:4

Slováci nastúpili na duel s Francúzmi po dvoch dňoch voľna. Na konci prvej tretiny sa síce ujali vedenia 1:0 gólom Pavla Regendu, no predchádzalo mu viacero nepríjemných situácií pred vlastnou bránkou.

"Vedeli sme, že to bude ťažké. Francúzi na nás vyleteli, no som rád, že sme si to dokázali ustrážiť. V sobotu to bol tretí zápas v hale a bolo to cítiť. Bolo v nej teplo, ľad nebol ideálny. Všetci však máme rovnaké podmienky, museli sme sa s tým vyrovnať," uviedol obranca Patrik Koch.

Zostrih duelu Francúzsko - Slovensko.
Flashscore

Pre slovenský tím to bolo štvrté víťazstvo za sebou, po ktorom má na priebežnom 3. mieste ostravskej skupiny 11 bodov. Istotu postupu mali po sobote iba suverénni Švédi, ale veľmi blízko k nej boli Nemci (12 bodov) i Slováci. Víťazstvo nad Francúzskom patrilo do kategórie "očakávaných", hoci sa nerodilo ľahko.

"Tieto zápasy výsledkovo zvládame. Vo viacerých úsekoch sme neboli lepší, no bolo dôležité, že sme našli cestu k víťazstvu. Výborným výkonom nás podržal Samo Hlavaj v bránke. Zo šancí sme dokázali streliť góly, oni nie, pretože to Samo zatvoril. Je to pre nás dôležitý krok do štvrťfinále, no vieme, že ešte nemáme istotu," pripomenul Pardavý.

Dvoma gólmi sa na triumfe SR podieľal útočník Libor Hudáček, ktorý je s bilanciou 5+4 najproduktívnejší hráč tímu a aj jeho najlepší strelec. V 23. minúte sa po efektnej otočke zbavil obrancu a po prieniku k bránke zvýšil na 2:0, v polovici stretnutia sa ujala aj jeho strela spoza obrancu z väčšej vzdialenosti.

"Libor to vie trafiť, je to strelec. Nabádali sme hráčov, aby si zbytočne neprihrávali a viac strieľali. Aj Libor ukázal, že sa oplatí často sa pokúšať o streľbu na bránku," priznal Pardavý.

Slovenský tím sa dostal k trom presilovkám, v ktorých neskóroval, čím potvrdil nelichotivú bilanciu v tejto disciplíne. Zo 16 početných výhod, ktoré trvali celkovo 23:40 minúty, zužitkoval iba jednu. S úspešnosťou využitia 6,25 percenta je na predposlednom 15. mieste pred Poliakmi, ktorí zatiaľ v presilovke neskórovali.

"Nevyužité presilovky vždy spravia vrásky. Mali by nám pomáhať, no naša hra v presilovkách nebola dobrá. Nerobili sme v nich správne rozhodnutia. Francúzi boli aktívni aj v oslabeniach a kazili nám to," poznamenal Pardavý.

Druhýkrát na turnaji sa do hry dostal útočník Marko Daňo. Tréneri ho po prehre v úvodnom súboji s Nemeckom (4:6) posadili na tribúnu, na ktorej sledoval tri víťazstvá svojich spoluhráčov. K štvrtému už prispel aj on:

"Chvíľu mi trvalo, kým som 'našiel nohy', potom to už bolo fajn. V hale bolo trochu teplo, ale atmosféra bola výborná ako v každom zápase. Som rád, že som mohol naskočiť do zostavy a hlavne, že sme zvíťazili a že som si na konci vychutnal hymnu. Tímu som sa snažil pomôcť tvrdou prácou. Mal som aj šance, v závere som sa snažil poslať puk do hornej časti bránky, no dvakrát som trafil masku brankára. Nepadlo mi to, ale verím, že nabudúce už áno," uviedol Daňo.

Duel bol na strely napokon tesný, 27:24 pre Francúzov. Tí mali viac streleckých pokusov najmä v prvej tretine - 9:5. "Bolo vidno, že sme mali dva dni voľna a trochu sme zaspali štart, no nebolo to nič hrozné. Potom sme začali hrať aktívnejšie a myslím si, že sme kontrolovali celý zápas," povedal Tomáš Tatar.

Preview zápasu Slovensko - Lotyšsko.
Flashscore

Slovákov čaká v nedeľu druhé stretnutie v priebehu dvoch dní. Proti Lotyšsku (od 20:20) im ide o spečatenie postupu. "Myslím si, že nebudeme favorit, hoci sme v lepšej východiskovej pozícii. Lotyši vedia, že keď prehrajú, tak budú von z boja o štvrťfinále. Je to ich posledná šanca, dajú do toho všetko. My tiež nemáme istotu postupu. Bude to ďalší silný súper v priebehu dvoch dní," zdôraznil Pardavý, ktorý naznačil aj možné zmeny v zostave:

"Budeme sa o tom rozprávať. Rolu zohráva aj teplo v hale i horší ľad. Odohrať dva zápasy za dva dni je vždy náročné, preto musíme rozložiť sily. Uvidíme, ako to dopadne so zostavou, rozhodneme sa pred zápasom," dodal asistent trénera.

Slovensko - Lotyšsko (nedeľa, 20:20)