Kanaďan Veleno na majstrovstvách sveta dohral, stúpil na nohu Niederreitera

Veleno a Niederreiter si celý incident vysvetľovali priamo na ľade, ale rozhodcovia ich stopli.Profimedia
Disciplinárna komisia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) na MS udelila kanadskému útočníkovi Joeovi Velenovi (23) dištanc na päť zápasov a na turnaji si tak už nezahrá.

Útočník Detroitu Red Wings dostal trest za neprimeraný zákrok v zápase proti Švajčiarsku (2:3). K incidentu došlo v čase 28:21 v druhej tretine stretnutia, keď pri mantineli úmyselne korčuľou šliapol na nohu Niederreiterovi.

Rozhodcovia si to však nevšimli, naopak na trestnú lavicu išiel švajčiarsky útočník, ktorý odplácal a dostal dve minúty za hrubosť.