Domáci turnaj ukončený neúspechom. Slovenská dvadsiatka tesne prehrala so Švédskom

Juniori si doma pripísali tretiu prehru.
Juniori si doma pripísali tretiu prehru.Profimedia
Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom záverečnom zápase na domácom Turnaji piatich krajín v Poprade so Švédskom. V štyroch dueloch si pripísali tri body za víťazstvo nad Švajčiarskom a v tabuľke obsadili predposlednú štvrtú priečku. Okrem Švédov prehrali aj s rovesníkmi z Česka a Fínska.

Slovensko – Švédsko 2:3

Matúš Vojtech síce poslal domácich v 12. minúte do vedenia v presilovej hre, mladí Švédi však skóre otočili tromi gólmi v druhej tretine. Slováci duel zdramatizovali až v závere. Necelé dve minúty pred koncom tečoval Róbert Fedor strelu Samuela Barcíka od modrej čiary a znížil na 2:3, vyrovnať sa už domácim nepodarilo ani v záverečnej hre bez brankára.

Turnaj vyhrali Fíni, ktorí v nedeľu zdolali Švajčiarov a celkovo si pripísali tri víťazstvá v riadnom hracom čase a jedno po predĺžení. Švédi sa vďaka triumfu nad Slovenskom posunuli na druhú priečku pred Česko.

Výsledky ostatných zápasov slovenskej dvadsiatky.