Dramatickú bitku o záchranu rozhodlo predĺženie, v elitnej kategórii sa udržali Nemci

Nemecko sa medzi najlepšími tímami sveta predstaví aj o rok.
Nemecko sa medzi najlepšími tímami sveta predstaví aj o rok.Profimedia
Hokejisti Nemecka zvíťazili nad Nórskom 5:4 po predĺžení v zápase o záchranu na MS hráčov do 20 rokov vo Švédsku. Rozhodujúci gól, ktorý rozhodol o ich zotrvaní v elitnej kategórii, strelil v 58. sekunde predĺženia Moritz Elias.

Nemecko - Nórsko 5:4 pp

Nemci viedli v stretnutí 1:0 aj 2:1, Nóri však dokázali vyrovnať. Nemecký tím odskočil v tretej tretine súperovi na rozdiel dvoch gólov, keď sa v rozpätí 48 sekúnd presadili Philip Sinn a Niklas Hübner. Mužstvo to však nepoložilo a Michael Brandsegg-Nygard s Matsom Bakke Olsenom vyrovnali na 4:4. V predĺžení predviedol Moritz Elias individuálnu akciu, keď s pukom obišiel útočné pásmo a následne prestrelil brankára Stensruda.

Jedným z hlavných rozhodcov duelu bol Slovák Marek Žák. Nóri prehrali na turnaji všetkých päť duelov a po roku vypadli späť do A-skupiny I. divízie MS. Na budúcoročnom šampionáte ich nahradí Kazachstan.