Kopitar sa dostal na čelo histórie Kings, Pavelski pokoril ikonického krajana

Slovinec je blízko méty s číslom 1 300.
Slovinec je blízko méty s číslom 1 300.Profimedia
V bohatom sobotňajšom programe hokejovej NHL nastúpilo 30 tímov, v akcii neboli len dva. O víťazstve Dallasu nad Philadelphiou rozhodol v predĺžení Joe Pavelski (39), keď strelil svoj 452. gól a dostal sa na šieste miesto spomedzi rodákov z USA. Prekonal tak zápis Patricka Kanea (34).

Dallas viedol 4:2 a navyše mal v druhej polovici tretej tretiny presilovku, ale inkasoval v nej dva góly. Celkovo skórovali Flyers trikrát v početnej nevýhode, dvakrát Travis Konecny a raz Sean Walker. Predtým sa to “letcom” podarilo len trikrát - 2. apríla 1996 proti New Yorku Islanders, 13. januára 1985 proti Calgary Flames a 15. decembra 1983 proti Washingtonu Capitals.

Tri góly v oslabení strelili v NHL naposledy 25. novembra 2018 proti Arizone Coyotes. Konecny sa stal siedmym hráčom Philadelphie, ktorý v jednom zápase skóroval počas oslabení viac ako raz, naposledy to dokázal Simon Gagne 13. novembra 2008 proti Pittsburghu Penguins.

V oslabeniach sa darí aj útočníkovi Colorada Loganovi O’Connorovi, ktorý v početnej nevýhode skóroval v treťom stretnutí za sebou. V noci na nedeľu sa presadil proti Caroline. Dokázal to ako ôsmy hráč v histórii NHL, pred ním to boli Dave Reid (1990), Mike Richards (2009), Joe Sakic (1998), Esa Tikkanen (1988), Russ Courtnall (1986), Paul Coffey (1986) a Denis Dupere (1976).

Kapitán Los Angeles Anže Kopitar nastúpil proti Bostonu na 1297. zápas v drese Kings, prekonal zápis Dustina Browna a dostal sa na prvé miesto v dejinách klubu. Z aktívnych hráčov držia klubový rekord v počte odohratých zápasov aj Alexander Ovečkin (Washington Capitals) a Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins). Drew Doughty nastúpil na 1100. vystúpenie za Kings, ako dvanásty obranca v NHL odohral takýto počet súbojov v jednom tíme.

Bez prehry sú stále Vegas Golden Knights, Colorado Avalanche a Boston Bruins. “Zlatí rytieri” vyhrali ako obhajcovia Stanley Cupu šiesty duel v novej sezóne a prekonali rekord Ottawy Senators (1920/21) a Edmontonu Oilers (1985/86).