Ružička dlho v zostave Arizony nevydržal, odlišná noc pre dvoch Čechov

Ružička dlho v zostave Arizony nevydržal, odlišná noc pre dvoch ČechovProfimedia
Zámorská NHL mala na programe v noci na sobotu iba jediný duel, v ktorom sa proti sebe postavili Arizona a Carolina. V drese domácich sa však nepredstavil Adam Ružička (24), ktorý zostal iba na tribúne.

Arizona - Carolina 1:5

Po príchode ku Coyotes, ktorí si Ružičku stiahli z waiver listiny po tom, čo ho tam umiestnilo Calgary, odohral 24-ročný útočník dva zápasy s ice-timeom tesne nad i pod deväť minút bez kanadského bodu. V súboji s Carolinou nahradil Ružičku v zostave Michael Carcone.

Víťazná zmena to však nebola, keďže domáci prehrali už ôsmy raz po sebe, respektíve štrnástykrát z ostatných 18 meraní síl. Hurricanes sa ujali vedenia už v 16. sekunde po strele Jordana Martinooka, do piatej minúty to bolo 2:0. Arizona sa zmohla iba na zníženie prostredníctvom Dylana Guenthera.

Dva body za dve asistencie išli na konto Američana Jacka Druryho a Čecha Martina Nečasa, ktorý pomohol vyhnať z bránkoviska Coyotes krajana Karla Vejmelku s úspešnosťou zákrokov 80,77 %. Na druhej strane Pjotr Kočetkov dosiahol číslo 96,77 %.

Hostia si vo Východnej konferencii upevnili štvrté miesto so 67 bodmi, na deviate New Jersey majú k dobru bodov deväť. Domácim sa z trinástej priečky play-off na západe vzďaluje, keď za ôsmym St. Louis zaostávajú o 10 bodov.