Šance New Jersey a Nemca na play-off klesli, stojí za tým štvorgólový koncert Thompsona

Nemec bol najvyťaženejší obranca Devils v zápase.
Nemec bol najvyťaženejší obranca Devils v zápase.AFP
New Jersey so slovenským obrancom Šimonom Nemcom (20) prehralo na ľade Buffala 2:5 napriek tomu, že v 11. minúte viedlo v jedinom nočnom zápase NHL už 2:0.

Buffalo - New Jersey 5:2

Ani dva skoré góly však hosťom na triumf nestačili, keď svoj kolotoč roztočil Tage Thompson. Americký útočník sa do streleckej listiny zapísal hneď štyrikrát, na dva zásahy mu nabíjal Alex Tuch. Buffalo sa vo Východnej konferencii dotiahlo na New Jersey na rozdiel jediného bodu (75 vs. 76).

Šance Devils na play-off podľa portálu MoneyPuck.com klesli na úroveň 7,4 %, do konca základnej časti odohrajú ešte osem stretnutí - zhodne ako Buffalo. Manko na ôsmy Washington činí päť bodov, pričom Capitals odohrali o dva duely menej.

Šimon Nemec strávil na ľade 23:17 minúty, raz vystrelil na bránku, tri pokusy domácich zablokoval a raz puk stratil. Bol najvyťaženejší obranca a druhý najvyťaženejší hráč New Jersey po Jackovi Hughesovi (25:31).