Seattle prehral dôležitú bitku tabuľkových susedov, Tatar si body nepripísal

Slovenský hokejista nemal dôvod na radosť.
Slovenský hokejista nemal dôvod na radosť.Profimedia
V skromnej porcii štyroch duelov NHL sa zo slovenských hokejistov predstavil iba jediný. Tomáš Tatar (33) si individuálne štatistiky nezlepšil a so svojím Seattlom neuspel na domácom ľade proti St. Louis, hostitelia prehrali po predĺžení.

Seattle - St. Louis 3:4 pp

Deväťzápasová šnúra víťazstiev mužstva Kraken bola prerušená štyrmi prehrami. Nasledoval však triumf nad Chicagom, ten chceli domáci hráči potvrdiť výhrou nad tímom Blues, no nestalo sa. Hostia uspeli v predĺžení, ktoré po tri a pol minútach rozhodol Bučnevič. Ruský hokejista sa v súboji presadil celkovo dvakrát a zaknihoval aj jednu asistenciu. Pre St. Louis to bola štvrtá výhra v rade.

Tatar v meraní síl nastupoval v prvej ofenzívnej formácii, odohral 14:30 min, ale nepripísal si žiadny kanadský bod. Seattle týmto prehral dôležitú bitku tabuľkových susedov v boji o prienik do najlepšej osmičky Západnej konferencie. Dostal sa pred neho práve jeho premožiteľ, ktorý má náskok dvoch bodov a zápas k dobru.