Gól Petrovského, Honzekove body na výhru nestačili. Dej ukončil dlhé suchoty

Honzek zbiera body vo WHL ako na bežiacom páse. Dočká sa v ďalšej sezóne premiéry v NHL?Profimedia
Slovenský hokejista Servác Petrovský (19) prispel gólom k triumfu Owen Sound Attack v stretnutí kanadskej juniorskej OHL nad Guelph Storm 7:1. Samuel Honzek (19) zaznamenal dve asistencie vo WHL, no jeho Vancouver Giants prehral na ľade tímu Victoria Royals 2:3 po predĺžení.

Owen Sound - Guelph 7:1

Petrovský odohral v tejto sezóne 35 duelov a zapísal si 35 bodov (13+22). Devätnásťročný útočník sa presadil v presilovej hre, keď zostávalo osem sekúnd do konca prvej tretiny. Za Guelph nastúpil v 33. minúte brankár Damian Slávik, zaznamenal osemnásť zákrokov a dvakrát inkasoval.

Victoria - Vancouver 3:2 pp

Honzek si vylepšil svoje štatistiky o dva body, ale ani to nestačilo jeho tímu na víťazstvo. Giants prehrali po troch dueloch. Honzek má po štrnástich stretnutiach na svojom konte 17 bodov (5+12).

Moncton - Sherbrooke 2:3

V QMJHL sa František Dej tešil z bodu po jedenástich zápasoch. Osemnásťročný center získal asistenciu a aj vďaka tomu Sherbrooke Phoenix uspel na ľade Monctonu Wildcasts 3:2.