Forma Považskej Bystrice, víťazstvo Aquacity Pikes a Žilina zvýšila náskok na čele

Hokejisti Aquacity Pikes uspeli s Rimavskou Sobotou po predĺžení.
Hokejisti Aquacity Pikes uspeli s Rimavskou Sobotou po predĺžení.AquaCity Pikes
VLCI Žilina zdolali v stredajšom stretnutí 16. kola Tipos Slovenskej hokejovej ligy (SHL) Trnavu 6:4 a upevnili si post lídra tabuľky. Pred druhými Topoľčanmi, ktoré zvíťazili v Skalici 3:2 až po predĺžení, vedú už o šesť bodov.

Žilinčania vyhrali v druhej najvyššej súťaži šiesty zápas v rade. Tretí je Prešov, ktorý opäť stratil body, tentoraz prehral na ľade rozbehnutej Dubnice 3:4 po predĺžení.

Dobrú formu potvrdila aj Považská Bystrica, ktorá triumfovala na ľade Modrých krídel Slovan 5:2 a natiahla víťaznú sériu na štyri zápasy. Posunula sa na šieste miesto, keď preskočila práve svojho stredajšieho súpera.