Žilinčania nezaváhali v Žiari. Topoľčany a Dubnica s víťaznou sériou

VLCI si upevnili líderskú pozíciu.
VLCI si upevnili líderskú pozíciu.VLCI Žilina
Hokejisti Žiliny potvrdili post lídra Tipos SHL. V piatkovom dueli 13. kola vyhrali na ľade Žiaru nad Hronom 5:2. V tabuľke majú náskok jedného bodu pred Topoľčanmi, ktoré zdolali Modré krídla Slovan 5:4 a triumfovali v piatom stretnutí za sebou.

Dubnica uspela v štvrtom dueli po sebe. Na domácom ľade zdolala Skalicu, ktorá nevyhrala v druhom kole v rade. Pri všetkých troch góloch domácich bol Tybor. Považská Bystrica sa po dvoch prehrách odrazila k triumfu. Doma ukončila dvojzápasovú víťaznú sériu nováčikovi z Rimavskej Soboty. Považanom pomohol dvomi gólmi Tománek

Prešovačania zvíťazili po dvoch prehrách. V predĺžení zdolali Trebišov a uzatvárajú najlepšiu trojicu tímov. Trebišov ťahal po tretí raz za kratší koniec, z toho v ostatných dvoch prípadoch po predĺžení. Na druhej priečke sú Topoľčany, ktoré pred svojimi fanúšikmi vyhrali s Modrými krídlami. Bol to ich štvrtý plný bodový ziska v rade.