Žilina nedala šancu Prešovu ani v druhom zápase a vyhráva 2:0, hostia odišli bez gólu

Žilina vstúpila do finále suverénnym spôsobom.
Žilina vstúpila do finále suverénnym spôsobom.Vlci Žilina
Vlci Žilina vyhrali aj druhé stretnutie vo finálovej sérii play-off Tipos Slovenskej hokejovej ligy (SHL). V pondelkovom úvodnom zápase zdolali na domácom ľade Prešov 2:1 a v sérii sa dostali do vedenia 2:0 na zápasy.

Žilina - Prešov 5:0

/stav série 2:0/

Základ víťazstva položila Žilina v prvej tretine, keď sa dvakrát po sebe presadil Juraj Bezúch. Na ďalší gól sa čakalo do 55. minúty. Hosťujúci tréner Tartaľ odvolal brankára už takto skoro a do prázdnej brány sa presadil Koyš. O štvrtý zásah sa postaral Paukovček a konečný výsledok znova do prázdnej svätyne vsietil Belluš.

Žilina tak v dvoch domácich dueloch strelila trinásť gólov a inkasovala iba jeden. Prešov sa nepresadil už päť tretín po sebe. Tretí duel sa odohrá na východnom Slovensku v stredu a štvrtý o jeden deň neskôr. Negatívom na strane domácich je zranenie Róberta Vargu, ktorý odišiel do nemocnice na vyšetrenie.